Skip to main content

Cinler Genellikle Nerelerde Bulunurlar?

Cinler Genellikle Nerelerde Bulunurlar?

İbadet edilmeyen, duvarlarında ayetlerin bulunmadığı, kedi ve köpeklerin beslendiği, insan ve hayvan resimlerinin bulunduğu evlerde, içki içilen ve çok sigara içilen, rutubetli, güneş almayan mekânlarda; bahçesinde özellikle incir ve nar ağacı bulunan evlerde, kapı eşiklerinde, su birikintilerinde, çöplüklerde ve mezarlık kenarlarında, temizliğine dikkat edilmeyen banyo ve tuvaletlerde, eski mezarlıklar üzerine inşa edilmiş olan binalarda bulunurlar. 

 

Hafız şöyle demiştir: 

İbn Ebi'd-Dünya, Şamlı sikalardan (güvenilir ravilerden) ve Yezîd b. Cabir tarikiyle şunu rivayet etti. O şöyle dedi: Hiçbir aile yoktur ki evlerinin damında cinler bulunmasın. Öğle yemeği konulduğunda, onlar inip ev halkıyla birlikte yemek yerler. Akşam yemeğinde de aynı şeyi yaparlar. (Fethu'l-Bârî, 6/345.)
 

Zeyd b. Erkam'ın rivayet ettiğine göre, Rasûlüllah (s.a.v.) şöyle buyurmuştur: 

'Helalar, şeytanların bulundukları yerlerdir. Bu sebeple, biriniz helaya girmek istediğinde: Allah'ım! Ben pis olmaktan ve pislerden sana sığınırım." (Ebu Davud, Tahare, 3; Nesaî, Tahare, 17; İbn Mace, Tahare, 9; Ahmed b. Hanbel, Müsned, 4/369.)
 

Abdullah b. Sercis'ten şunu rivayet etti: 

"Peygamber (s.a.v.j: "Sizden birisi, bir deliğe asla işemesin" buyurdu.

Katade'ye: Deliklere idrarını yapmak niçin çirkin sayılıyor? diye sordular. O da: Deliklerin, cinlerin barınağı olduğu söyleniyor, dedi. (Ebu Davud, Tahare, 16, 29; Nesaî, Tahare, 29; Ahmed b. Han-bel, Müsned, I/82.)

 

Bu apartmanı cinler bastı

Cinli, perili olduğu iddia edilen binadaki daireler ne satılıyor, ne de kiraya verilebiliyor.

Binada cin ve perinin olduğuna inanan gençler ise geceleri evlerin içerisinde cin ve perileri görüntüleyebilmek için gece görüşlü kameralarla çekim yapıyor. Yaptıkları çekimleri ise sosyal paylaşım sitelerinde paylaşıyor.

Altında bir marketler zincirinin şubesinin bulunduğu binanın dairelerinin 'cinli ve perili' olduğu için boş olduğu söylentileri ise giderek yayılıyor. Mağaza ise söylentileri bina duvarına astığı, 'Cinler periler efsane, indirimlerimiz şahane, cinler periler etiketleri değiştirdiler' afişi ile avantaja çevirdi.

ANTALYALILARIN GÜNDEMİNDEKİ BİNA

Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Meydankavağı Mahallesi, Şehitler Caddesi, Portakal Çiçeği Kavşağı Şehitler Mezarlığı karşısında bulunan 4 katlı Emirler Apartmanı'nın 16 dairesi yıllardır bomboş. Binanın altında ise sadece bir market zincirinin şubesi yer alıyor. Vatandaşın gündemine olan ve geceyarısından sonra garip sesler duyulduğu, kapıların ve pencerelerin yerinden oynadığı iddia edilen binaya kimse taşınmak istemiyor. Bir başka iddiaya göre ise binanın emlak değeri, bu tür asılsız dedikodular ile düşürülmeye çalışılıyor. Bina sahibinin ise kira derdinden uğraşmak yerine binayı komple satışa çıkardığı öğrenildi.

SÖYLENTİLER KORKUTUYOR

9. sınıf öğrencisi İlyas Savaş ev hakkında perili olduğuna dair söylemler duyduğunu belirterek,"Evdeki eşyaların kendi kendine hareket ettiğini söylüyorlar. Gece insan sülieti görünüyormuş. Gündüz pek bir şey olmuyor ama gece insanlar korkuyor" derken, Halis Kayatepe(17) ise, "Binaya taşınanlar ertesi gün evi terk ediyorlar. En fazla kalan bir hafta. Çeşitli söylentiler var. Binanın perili ve cinli olduğunu söylüyorlar. Kapılar ve pencereler kendi kendine açılıp kapanıyor diye. Yatak odasında yatanın, banyoda uyandığına dair. Ben binanın içine girmedim. Çünkü korkuyorum" diye konuştu.

Kaynak: http://www.pressturk.com/guncel/haber/7161/bu-apartmani-cinler-basti.html

Alıntı Kitap: Cinler Alemi - 4. Boyutun Sakinleri - Volkan Kemal Ergenekon